Логін:
Пароль:

Сайт села Глибоке

Календар
«  Квітень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2008 » Квітень » 25 » Важливо знати кожному
15.49.53
Важливо знати кожному
Накопичити на безбідну старість, бути упевненим, що не доведеться рахувати копійки, а жити в достатку, бажає кожен. Всі ми прагнемо до оптимальних рішень цієї проблеми. Як варіант, Вам може підійти Недержавний пенсійний фонд. Перераховуючи невеликі суми, у Вас з'явиться можливість помітно підвищити розмір своєї майбутньої пенсії і забезпечити себе в старості. Що таке недержавний пенсійний фонд? Недержавний пенсійний фонд (НПФ) - є юридичною особою, яка діє згідно закону України від 1 січня 2004 року «Про недержавне пенсійне забезпечення». Фонд має статус організації, основною метою якої не є отримання прибуку, яка функціонує і здійснює діяльність з метою накопичення пенсійних внесків з подальшим управлінням пенсійними активами і здійсненням пенсійних виплат. Іншими словами, клієнт такого фонду здійснює внески, після чого вже сам фонд вкладає їх в різні активи (акції, облігації, депозити)
Фонди бувають різі. Існують декілька можливих варіантів недержавних пенсійних фондів. Відкритий пенсійний фонд - організаторами такого фонду можуть бути будь-які юридичні особи, а учасниками будь-які фізичні особи. Існує тільки один нюанс, діяльність юридичної особи - засновника не повинна фінансуватися з державного бюджету України. Корпоративний пенсійний фонд - організаторами такого фонду можуть бути юридичні особи - працедавці, з якими можуть співробітничати працедавці-платники (представники які здійснюють розпорядження по внесках співробітників). Учасниками такого фонду можуть бути тільки фізичні особи які співробітничають з працедавцями-засновниками і працедавцями-платниками . Професійний пенсійний фонд - організаторами такого фонду можуть бути об'єднання юридичних осіб працедавців або фізичних осіб, включаючи профспілки або фізичних осіб, які займаються однією професійною діяльністю.
На сьогоднішній день Гарантії держави і переваги НПФ Згідно Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» існують певні механізми збереження пенсійних заощаджень. Державу здійснює жорсткий контроль, регулярно проводяться аудиторські перевірки за станом пенсійних активів. Так само існує обмеження інвестиційної діяльності. Слідуючи Закону України, НПФ не мають права вкладати свої активи в один інвестиційний проект, вони вкладаються в декілька. Це робить для забезпечення мінімальної риски втрати активів, що вкладаються, це є основною перевагою недержавних пенсійних фондів. Інформація про роботу пенсійного фонду конфіденційна. Держава обмежує інвестиційну діяльність Недержавних пенсійних фондів. Активи НПФ можуть бути не більше: - Банківські депозити і ощадні сертифікати не більше 40% - Іпотечні цінні папери не більше 40% - Банківські метали не більше 10% - Облігації резидентів
Крім цього контролю, за роботою Недержавних пенсійних фондів стежить Національний Банк України, Державна комісія з цінних паперів. Крім того. Згідно даним звітності, поданою НПФ в Госфінуслуг, по підсумках за 2007 рік, ринок пенсійних фондів України росте. Внески учасників таких фондів виросли на 223%, активи збільшилися на 212%.Стало рости кількість самих фондів, за минулий рік їх стало більше на 25. Пенсійні активи недержавних фондів склали 144,3 млн. грн. Так само за минулий рік 4 тисячі чоловік отримали пенсійні виплати на суму 3,5 млн. грн. Всі показники говорять про те, що внески до таких фондів починає користуватися популярністю.
Якщо порівнювати державний пенсійний фонд і недержавний, то перевага недержавного, полягає в тому що, при інвестуванні НПФ в дуже успішний проект, вкладник може отримувати додаткові кошти. Хоча тут же криється і недолік НПФ. При невмілому розпорядженні внесками, прибуток фонду буде нижчий за рівень інфляції, у такому разі накопичені засоби знецінюватимуться у міру зростання інфляції. Якими можуть бути пенсійні виплати Існують 2 види пенсійних виплат: Перший вигляд виплачується впродовж встановленого клієнтом терміну. Але він не може бути меншим 10 років з моменту першої пенсійної виплати. Друга - одноразова пенсійна виплата, яка проводиться на вимогу учасника фонду в наступних випадках:
- критичного стану здоров'я (онкозахворювання, інсульт), яке підтверджене медичним висновком, або настання інвалідності учасника фонду;
- у випадку, якщо сума пенсійних коштів не досягає розміру пенсійних накопичень (цей мінімум 28000 грн. на сьогодні).
Крім того, пенсійні засоби одноразово виплачуються спадкоємцям клієнта НПФ. Розмір пенсійних виплат, які ви отримуватимете після виходу на пенсію, залежить, від того, яку суму ви накопичите на своєму пенсійному рахунку, і як довго ви плануєте отримувати виплати. Пенсійні виплати здійснюється в грошовій формі в національній валюті України. Починаючи отримувати пенсію, учасник фонду має можливість отримати деякі податкові пільги, в порівнянні з іншими джерелами доходів. Так оподатковується лише 60% сум виплат пенсії на певний термін, а після досягнення учасником 70-річного віку вони взагалі не підлягають оподаткуванню. Не підлягають оподаткуванню виплати пенсії на певний термін і одноразові пенсійні виплати для інвалідів І групи.

Категорія: Юридичний радник | Переглядів: 931 | Додав: Nazar | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *: