07.25.17
Про перейменування села Глибока

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про перейменування села Глибока Богородчанського району Івано-Франківської області

Верховна Рада України постановляє:

Перейменувати село Глибока Богородчанського району Івано-Франківської області на село Глибоке.

Голова Верховної Ради України

А.ПАРУБІЙ

м. Київ
13 березня 2018 року
№ 2329-VIII

 
20.03.2018 Постанову підписано
13.03.2018 Постанову прийнято

Пояснювальна записка

про перейменування села Глибока

Богородчанського району Івано-Франківської області

 

Івано-Франківська обласна рада звернулась до Верховної Ради України з поданням про перейменування села Глибока Богородчанського району Івано-Франківської області на село Глибоке.

Згідно з даними офіційного обліку адміністративно-територіальних одиниць України у Богородчанському районі Івано-Франківської області обліковується населений пункт Глибока, у якому проживає більше 1400 осіб.

Перейменування села Глибока ініційовано його жителями у зв’язку з необхідністю усунення розбіжностей у вживанні назви цього населеного пункту відповідно до офіційного обліку та на місцевому рівні. За інформацією Глибоківської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області, при оформленні офіційних документів здебільшого використовується назва «Глибоке».

Інститут української мови НАН України вважає доцільним перейменування села Глибока на село Глибоке. З історичних джерел відомо, що починаючи з першої писемної згадки у 1581 році і до кінця XIX століття зазначене село мало назву Глибоке. Проте у довідниках «Українська РСР. Адміністративно-територіальний поділ» та «Україна. Адміністративно-територіальний устрій» (1947 р., 1987 р., 2012 р.) зазначається назва «Глибока».

Питання про перейменування села Глибока Богородчанського району Івано-Франківської області підтримане територіальною громадою на громадських слуханнях, погоджено відповідно до законодавства, розглянуто і схвалено Глибоківською сільською, Богородчанською районною та Івано-Франківською обласною радами.

Комітет  Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримує подання Івано-Франківської обласної ради про перейменування села Глибока Богородчанського району Івано-Франківської області на село Глибоке.

Категорія: Важливо знати | Переглядів: 18 | Додав: gluboke | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *: