Логін:
Пароль:

Сайт села Глибоке

Календар
«  Квітень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Квітень » 1 » Програма розвитку фізичної культури та спорту села
19.23.21
Програма розвитку фізичної культури та спорту села

Програма пропонується до затвердження на сесії сільської ради


ПРОГРАМА

розвитку фізичної культури і спорту на 2010-2011 роки в селі Глибоке

На основі Державної програми

розвитку фізичної культури і спорту на 2007-2011 роки затвердженої Постановою КМУ від 15 листопада 2006 р. N1594

І. Характеристика стану сфери фізичної культури і спорту

Світовий досвід  свідчить,  що   рухова   активність   людини протягом усього життя сприяє профілактиці захворювань та зміцненню здоров'я.  За інтегральним показником здоров'я населення,  яким  є середня очікувана тривалість життя людини,  Україна посідає одне з останніх місць в Європі.
 

В Україні діє Державна програма розвитку фізичної культури і спорту на 2007-2011 роки, яка затверджена Постановою КМУ від 15 листопада 2006 р. N1594.

 
В нашому селі  склалася  критична  ситуація  у   сфері   фізичної культури і спорту. До занять фізичною культурою і спортом залучено дуже мала кількість населення.  Ми значно поступаємося таким селам, як Старі Богородчани, Дзвиняч, Саджава, Підгір’я.
 
Потребує  нагального  розв'язання   проблема   розвитку спорту  та підготовки  молодого покоління.
 
Ситуація, що склалася у сфері  фізичної  культури  і  спорту, зумовлена такими факторами:
·          відсутність будь-якої програми  у  сфері  фізичної культури і спорту;
·          відсутнє бюджетне  фінансування      сільського   бюджету  не виділяється  жодних коштів на спортивно масові заходи, на підтримку футбольної та волейбольної команд села та учасників інших змагань);
·          неефективне залучення позабюджетних  коштів, практично нульовий обсяг інвестицій;
·          незадовільний стан матеріально-технічної бази;
·          футбольне поле та роздягальня в незадовільному стані, в спортзалі провалена підлога;
·          недостатнє пропагування з боку місцевої влади здорового  способу   життя,   занять дитячо-юнацьким спортом;
·          відсутність інструктора з фізкультурно-оздоровчої діяльності.
 
ІІ. Стратегічні цілі і пріоритети розвитку фізичної культури і спорту
 
Стратегія розвитку фізичної культури і спорту спрямовується на розв'язання існуючих проблем шляхом удосконалення відповідних організаційних та нормативно-правових механізмів  та  здійснення  комплексу  пріоритетних заходів:
·    проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи у місцях масового відпочинку громадян; 
·    забезпечення розвитку спорту  шляхом  підтримки дитячого, дитячо-юнацького спорту,  спорту  вищих досягнень та спорту ветеранів;
·    поліпшення нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного, фінансового, медичного, інформаційного забезпечення;
 
ІІІ. Фінансове забезпечення виконання Програми
 
Фінансування виконання заходів Програми буде здійснюватися у  межах  коштів, що передбачатимуться у сільському бюджеті на програми і заходи з розвитку фізичної культури і спорту, а також із залученням позабюджетних коштів. 
 
Зокрема, Сільська рада зобов’язана передбачати у межах доведеного граничного обсягу асигнувань на відповідний рік видатки на реалізацію Програми.  Обсяги бюджетних асигнувань будуть визначатися виходячи з необхідності забезпечення виконання у відповідних роках конкретних заходів Програми, орієнтовних витрат на їх реалізацію, обрахованих на підставі встановлених норм та нормативів, прогнозних цін та тарифів з урахуванням індексу росту споживчих цін тощо, а також з врахуванням можливостей доходної частини бюджету та спрямування на вказані цілі коштів з позабюджетних джерел. 
 
ІV.Очікувані результати
 
Виконання Програми дасть можливість:
·          підвищити рівень охоплення  громадян  фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою до 20 відсотків загальної чисельності населення;
·       поліпшити на 15 відсотків результати  виступів  юнацької та дорослої футбольної та волейбольної команд села в Чемпіонатах та розіграшах кубів району та інших офіційних змаганнях з гирьового спорту, стрільби, шахів та шахмат, а також інших видів спорту;
·       сформувати систему підготовки резерву для футбольної та волейбольної команд села, забезпечити охоплення школярів заняттями спортом;
·        підвищити рівень забезпечення селян спортивними майданчиками з синтетичної трави для ігрових видів спорту розміром 42х22 метри зі спеціальним обладнанням (ворота для міні-футболу та гандболу);
·         створити додаткові робочі місця у сфері фізичної культури і спорту, підвищити престижність відповідних професій, удосконалити підготовку та підвищити рівень кваліфікації фахівців;
·          зменшити на 12 відсотків середню  кількість  днів тимчасової непрацездатності через хворобу;
 
V. Етапи виконання Програми
 
Програму планується виконати двома етапами:
·          перший (2010) – прийняття програми з питань розвитку  фізичної  культури  і спорту,  а також здійснення заходів, визначених Програмою;
·          другий (2011) – здійснення  заходів,  визначених Програмою, та їх коригування.
 
VІ. Управління і контроль за ходом виконання Програми
 
Управління виконання Програми покладається на Глибоківську сільську раду.
 
Сільський голова є керівником Програми і несе відповідальність за виконання і кінцеві результати Програми, раціональне використання фінансових ресурсів, визначає форми і методи управління виконанням Програми.
 
З метою забезпечення моніторингу і незалежної оцінки ходу виконання Програми створюється Координаційна рада Програми, яка формується з представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, провідних фахівців сфери фізичної культури і спорту, видатних спортсменів та тренерів.
 
          

VІІ. Заходи щодо реалізації Програми

Система забезпечення розвитку фізичної культури і спорту в селі

1.      Сприяти створенню та функціонуванню спортивних клубів.

2.      Надавати підтримку спортивним командам фізкультурно-спортивної спрямованості для здійснення заходів з розвитку фізичної культури та спорту.

3.      Сприяти створенню із залученням інвесторів клубів фізкультурно-спортивної спрямованості різних організаційно-правових форм, які надаватимуть доступні та якісні фізкультурно-оздоровчі послуги.

4.      Опрацювати питання щодо механізмів введення до штатного розпису сільської ради посади організатора фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи.

5.      Визначити необхідний рівень забезпечення населення села спортивними спорудами з урахуванням кількості населення та розробити типову проектну документацію щодо будівництва таких споруд.

6.      Здійснювати заходи щодо облаштування, ремонту та будівництва  спортивних споруд у селі за рахунок бюджету, господарських та комерційних структур, що працюють у сільській місцевості та у галузях агропромислового комплексу.

7.      Забезпечити проведення кожного року сільських спортивних ігор „Краще спортивна частина села” в рамках проведення святкування „Дня села”.

8.      Під час складання проектів бюджетів на відповідний рік передбачати кошти на фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи серед усіх верств сільського населення.

9.      Проводити юнацькі спортивні ігри з усіх видів спорту, спартакіади, змагання "Повір у себе", інші спортивно-масові заходи серед учнівської молоді.

10.  Забезпечувати участь юнацької та дорослої футбольної та волейбольної команд, спортсменів гирьовиків, шахістів та інших в чемпіонатах та кубках району, інших офіційних змаганнях.

11.  Сприяти підготовці та забезпечувати участь команд ветеранів у чемпіонатах та іграх серед ветеранів спорту.

12.  Розробити та впровадити:

·          систему виплати винагород спортсменам-переможцям та призерам змагань та їхнім тренерам;

·          систему оплати відряджень та грошових компенсацій учасникам різнопланових спортивних змагань;

·          систему ведення реєстру спортивних рекордів спортсменів села з розміщенням їх на спеціальних спортивних дошках-інформаторах;

13.  Здійснювати заходи щодо облаштування сучасних спортивних майданчиків у місцях масового відпочинку сільського населення за рахунок кооперації коштів місцевого бюджету та інших джерел. Затвердити комплексні заходи щодо реконструкції цих споруд у відповідності до державних та міжнародних стандартів, опрацювати питання щодо механізмів фінансування відповідних робіт.

14.  Вжити заходів щодо завершення реконструкції сільського спортзалу, який знаходиться в Будинку культури (ремонт підлогового покриття та проведення опалення), а також ремонту роздягальні на сільському стадіоні.

15.  Вирішити питання про виділення земельної ділянки для підготовки основи облаштування майданчика з синтетичної трави для ігрових видів спорту розміром 42х22 метра зі спеціальним обладнанням (ворота для міні-футболу та гандболу).

Фінансове забезпечення

1.      Забезпечити поступове наближення обсягів видатків на програми та заходи з фізичної культури і спорту з бюджету до середніх показників інших сіл та здійснювати заходи щодо залучення в межах чинного законодавства позабюджетних коштів на вказану мету.

2.      Опрацювати питання щодо залучення позабюджетних надходжень для зміцнення матеріально-технічної бази сфери фізичної культури і спорту.

3.      Сприяти залученню спонсорських коштів та інвестицій у розвиток фізичної культури і спорту.

Медичне забезпечення

1.      Здійснювати заходи щодо забезпечення діяльності та зміцнення матеріально-технічної бази і кадрового потенціалу ФАПу села.

2.      Залучати працівників ФАПу під час проведення спортивних змагань на території села для забезпечення надання кваліфікованої медичної допомоги спортсменам.

Інформаційно-пропагандистське  забезпечення

1.      Удосконалювати систему інформування населення про позитивний вплив на людину оптимальної рухової активності, в тому числі шляхом проведення соціальної реклами масового спорту як важливого чинника здорового способу життя з метою залучення селян до регулярних фізкультурно-оздоровчих занять.

2.      Забезпечувати висвітлення визначних спортивних подій з спорту, пропагувати розвиток фізкультурно-спортивного руху.

Міжнародна діяльність

1.        Створити систему співпраці з міжнародними організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості.

2.      Сприяти розвитку співробітництва у сфері фізичної культури і спорту із зарубіжними країнами.


Автор

Н.В. Маслій

Категорія: Молодь і Спорт | Переглядів: 4335 | Додав: gluboke | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Усі смайли
Код *: